Ėmė veikti paukščių ligoninė

2010.01.29

Panevėžio gamtos mokyklos specialistai šią speiguotą žiemą vos spėja suktis gelbėdami žmonių atneštus sušalusius paukščius, rašo dienraštis „Lietuvos rytas.

Trakiškio kaime, pamiškės sodyboje, gyvenantys žmonės savo kieme rado ant sniego tupintį paukštvanagį. Iš bado nusilpęs sparnuotis nesipriešino ir leidosi paimamas į rankas. Vakar rytą paukštvanagis atsidūrė Panevėžio gamtos mokykloje. Specialistai nustatė, kad naujasis globotinis nėra sužeistas, tik labai išsekęs ir nusilpęs iš bado.

Neseniai čia buvo patekęs ir vištvanagis. Ant sniego tupintį paukštį rado Nevėžio upės pakrantėje šunį vedžiojęs panevėžietis. Paukštis nepajėgė skristi net tuomet, kai priėjo prisiartino šuo. Gamtos mokykloje sparnuotis atgijo ir greitai sudorojo jam pasiūlytą pelę. Po kelių dienų jis buvo paleistas į laisvę.

Vienas Krekenavos seniūnijos gyventojas per didžiuosius šios žiemos speigus daug rūpesčių patyrė dėl gandro. Paukštis bandė žiemoti apsnigtame lizde. Krekenaviškiui gandrą sugauti pavyko tuomet, kai šis nusileido ant žemės ir bejėgiškai sukniubo. Patekęs į žmonių rankas paukštis buvo išgelbėtas.

Vištvanagis | Accipiter gentilis