Į teismą - dėl gandralizdžio

2009.10.20

Kėdainių rajono aplinkos apsaugos agentūros specialistai priversti teisme aiškintis, kodėl leido kirsti mišką, kuriame buvo juodųjų gandrų lizdas, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Iškelti bylą dėl gandralizdžio išardymo prokurorų paprašė ornitologai. Gamtosaugininkai teisinasi nežinoję, kad Dotnuvos ir Josvainių miškuose gyvena į Lietuvos Raudonąją Knygą įrašytų juodųjų gandrų.

„Mums teko viena sudėtingiausių gamtosaugos bylų. Mat Lietuvoje nėra panašių teismų praktikos", - kalbėdamas su „Lietuvos rytu“ pripažino Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Nerijus Gružauskas.

N. Gružauskas Įsitikinęs, kad prieš duodami leidimą kirsti mišką aplinkosaugininkai privalėjo patikrinti, ar jame nėra juodųjų gandrų lizdo. „Tačiau paaiškėjo, kad ši lizdavietė nebuvo pažymėta miškotvarkos projekte.

Apie ją Gamtos apsaugos agentūroje nieko nebuvo žinoma", - pasakojo N. Gružauskas. Tuo tarpu Kauno Tado Ivanausko muziejaus ornitologas Saulius Rumbutis tikino, kad duomenis apie juodųjų gandrų lizdavietes turi ornitologai.

„Prieš imdamiesi darbų gamtosaugininkai privalėjo susipažinti su mūsų duomenimis“, - aiškino S.Rumbutis.

Juodieji gandrai - nykstantys paukščiai, įrašyti į Lietuvos Raudonąją Knygą. Mūsų šalyje yra apie 600 šių paukščių porų. Tai - maždaug dešimtadalis visų pasaulyje gyvenančių juodųjų gandrų. Šalia vietų, kuriose yra juodųjų gandrų lizdai, kirsti medžius draudžiama.

Juodasis gandras | Ciconia nigra